Urvinių šunų lauko bandymų taisyklės

Urvinių šunų lauko bandymų taisyklėsUrvinių šunų lauko bandymų taisyklės

 Urvinių šunų lauko bandymai gali būti atliekami su lape, usūriniu šunimi ar barsuku. 
Geriausia urvinio šuns darbą įvertinti, kai jis bandomas su lape. Usūriniai šunys urvuose dažniausiai būna negiliai, jų urvai nesudėtingi – be „labirintų”, o labiausiai usūrinių šunų mėgstamos vietos – tankūs krūmai ir žabynai. 
Barsukas sunkiai įveikiamas eiliniam urviniam šuniui. Neretai būna, kad barsukas užkasa šunį, ir bandymas su barsuku neduoda laukiamų rezultatų. 
Bandant šunį su lape, visų pirma, turi būti rasta vieta miške su lapių urvais. Šuo privedamas prie urvo ir paleidžiamas nuo pavadėlio. Apuostęs urvą, jei ten nėra lapės, jis turi pereiti prie kitų urvų. Šuo, raginamas jam pažįstamu „paimk!”, lenda į urvą. 
Šuo, kuris lenda į urvą be raginimo, vertinamas aukščiausiai. 
Pagrindinis šuns tikslas – bet kuriame urvo tarpe griebti lapę, ją prismaugti ir ištraukti iš urvo. Toks darbas vertinamas labai gerai. 
Jei šuo nestvėrė lapės 30 minučių laikotarpyje ir neišvarė jos iš urvo, tai jis turi urvo gale pasikeisti vietomis su lape ir, energingai lodamas, priversti ją trauktis prie išėjimo angos. Toks šuns darbas vertinamas gerai. 

Jei šuo nestveria lapės, jos neprismaugia, nepasikeičia su ja vietomis ir nepriverčia apleisiti urvo, tai turi ją iš arti piktai aploti. Lapei puolant šunį, jis neprivalo trauktis, o turi trumpais šuoliukais pirmyn atgal ir smarkiai lodamas priversti pasitraukti lapę. Toks šuns darbas vertinamas patenkinamai. 

 

   

Mano Sarikas.lt

 

Ar žinote, kad...

Kiekvienais metais JAV gimsta daugiau nei 5 mln. šunyčių

  • Ciartas, Sakalas, Dzinga, Teteris, Fruktis, Čiučia, Garė, Missis
  • Šunų vardai >>