Tarnybiniai - darbiniai šunys (1.)

Tarnybiniai - darbiniai šunys (1.)

 
Vokiečių aviganis – policijos, apsaugos, pašto, paieškų, muitininkų, sanitarinės tarnybos ir aklųjų šuo. Vokiečių aviganiu visuomet galima pasitikėti. Jis budrus ir nepaperkamas. Šis šuo be galo atsidavęs savo šeimininkui ir jo šeimai – esant reikalui, visuomet juos atkakliai gina. Užtat jis atsargus ir nepatiklus su svetimais žmonėmis.Vokiečių aviganis visiškai netinka būti bedarbiu naminiu šunimi. Vokiečių aviganio šuniukai dar labai meilūs, bet jie jau panašūs į mažus vilkus, jau dabar galima pastebėti, kad iš jų išaugs ne padykę namų šunys, o narsūs, nepaperkami žmogaus pagalbininkai. Vokiečių aviganis vertinamas kaip universalus tarnybinis šuo, šis šuo dar vadinamas elzasiečiu (Alsatian). Jis drąsus, budrus, nepaperkamas ir ištikimas, bet laikyti namuose netinkamas – neturėdamas rimto užsiėmimo, jis pradeda siausti ir plėšikauti. Neišmanėliškai dresuojant, vokiečių aviganis gali tapti tikru plėšiku.
Vokiečių aviganio ūgis ir forma: nuo 55 iki 65 cm, liemuo ilgas, šuo stiprus, ausys stačios, uodega gauruota.
Vokiečių aviganio spalva ir plaukas: juodas, geležies pilkumo, pelenų pilkumo, rusvai geltonas, rudrusvis, vienspalvis arba su rusvai rudais bei pilkais ženklais, arba su geltonais, taip pat juodais „pavalkais“. Plaukai pasišiaušę su tankia povilne.
Vokiečių aviganio savybės: budrus, ištikimas, nepaperkamas, drąsus, mėgsta vaikus, su svetimais nepatiklus. Namuose laikyti netinka, jam reikia daug dirbti ir judėti.  


Kiemsargis, hovavartas (Hovawart) – geras sarginis šuo, ypač tinkamas kaimui, prisirišęs prie namų ir kiemo, privalo daug lakstyti. Hovavartas – sarginis šuo, itin tinkamas kaimui ir kiemui.
Kiemsargio ūgis ir forma: nuo 60 iki 70 cm, 25–40 kg, didelis, stiprus, ausys nulėpusios, uodega ilga gauruota.
Kiemsargio spalva ir plaukas: juodas arba juodas su gelsvai rudais arba gelsvais lopais, plaukai ilgi, lygūs, blizgūs.
Kiemsargio savybės: budrus, apsukrus, mėgsta vaikus, ištikimas namams, geraširdis, rimtais atvejais aršus kovotojas.
Erdelterjeras (Erdelio terjeras)
– išbandytas policijos, aklųjų ir apsaugos šuo, taip pat mylimas, budrus namų šuo. Erdelterjeras – tvirtas, inteligentiškas šuo, jo tankus kailis nebijo jokių darganų. Šis terjeras puikiai tarnauja policijai, vedžioja akluosius. Kadangi yra geraširdis ir patikimas, gali būti ir geras namų sargas.
Erdelterjero ūgis ir forma: nuo 56 iki 62 cm, apie 22 kg, ilgakojis, kvadratinis, stiprus, ausys atsikišusios į šalis, nulėpusios, uodega nukirsta.
Erdelterjero spalva ir plaukas: kūnas juodas, kojos liepsnos spalvos, galva su ausimis taip pat, išskyrus juodus taškus. Plaukai kieti, tankūs, šiurkštūs.
Erdelterjero savybės: patikimas, temperamentingas, stiprus, geraširdis šuo.
Ryzenšnauceris – puikus policijos ir sarginis šuo, lygiai toks pat geras, budrus namų šuo. Turi daug lakstyti. Ryzenšnauceris – ramus, geraširdis šuo, bet kai puola priešą, kovingas, atkaklus kovotojas. Vertinamas policijoje, bet kartu yra ir ištikimas, vaikus mėgstantis namų šuo. Būtina jam leisti iki valiai palakstyti.
Ryzenšnaucerio ūgis ir forma: nuo 65 iki 70 cm, ausys apkarpytos, uodega nukirsta, želia ūsai ir barzda.
Ryzenšnaucerio spalva ir plaukas: juodas arba „pipirai su druska“, plaukai šiurkštūs, tankūs, pasišiaušę.
Ryzenšnaucerio savybės: ištikimas, labai budrus, vikrus, bet įtartinai ramus, mėgsta vaikus, geraširdis, baisus priešui, nepatiklus, loja mažai.


Vokiečių bokseris – išbandytas apsaugos ir tarnybinis darbinis šuo, patikimas, romus namų šuo. Truputėlį nepatikliai žvelgia į mus vokiečių bokseris. Vokiečių bokserio šuniukai, taip klausiamai žvelgiantys į mus, neišsiduoda, kas juose slypi. Pažiūrėjęs gali pagalvoti, kad jie geraširdžiai prasčiokai. Po kelių mėnesių maži bokseriukai atrodys visiškai kitaip. Artinantis svetimam žmogui, jie žvelgs į jį jau nepatikliai, o sumaniai auklėjant, iš jų išaugs puikūs, patikimi sargai. Dar Romos imperijos laikais bokseriai garsėjo kaip kovingi šunys. Vėliau juos žmonės vesdavosi į meškų bei šernų medžiokles. Tikriausiai jiems stigo daugiau progų pasižymėti, nes laikui bėgant vokiečių bokseriai pasidarė taikingesni, ir šita savybė užtikrino jiems patikimo namų šuns vardą. Vokiečių bokseris tarsi atlaidus, bet rūstokas, stambus, kovingas, išbandytas apsaugos ir tarnybinis šuo, savo ištikimybe ir gera širdimi pelnęs ir taikingo, patikimo namų šuns vardą. Su svetimais nepatiklus.
Vokiečių bokserio ūgis ir forma: nuo 54 iki 63 cm, 24–25 kg, kresnas, kvadratinis, stambus, ausys apkarpytos, uodega nukirsta.
Vokiečių bokserio spalva ir plaukas: geltonas su įvairiais atspalviais arba su „nutekėjimais“. Plaukai lygūs, trmpi, kieti, prigludę.
Vokiečių bokserio savybės: ištikimas, geraširdis, budrus, kovingas, vikrus, nepatiklus su nepažįstamais.

 

 

Mano Sarikas.lt

 

Ar žinote, kad...

Visi šunys turi rausvus liežuvius, išskyrus dvi išimtis: Čau-Čau ir Šarpėjai, kurie turi juodus liežuvius.

  • Ciartas, Sakalas, Dzinga, Teteris, Fruktis, Čiučia, Garė, Missis
  • Šunų vardai >>