Kuri šuns veislė tinka būtent man

Kuri šuns veislė tinka būtent man


Šunims, kaip gaujos gyvūnams, labai svarbu turėti glaudų ryšį su jūsų šeima arba su šeimininku. Palikti vieno ilgiau kaip 4 valandas negalima jokio šuns. Tinkamai elgtis – nestaugti, neardyti daiktų – daugelis šunų išmoksta ir gali vieni išbūti ilgesnį laiką. Vis dėlto tai prieštarauja jų prigimčiai. 
Jei yra nors menkiausia galimybė pasiimti šunį su savimi kartu į darbą, tai gali būti labai geras sprendimas. Kai kurių veislių šunys prie darbo vietos prisitaiko geriau negu kitos. Šunys, turintys stiprų polinkį saugoti teritoriją, gali atšiauriai reaguoti į klientus, o tai savo ruožtu trukdys verslui. Peštis linkę šunys gali agresyviai reaguoti į klientų arba praeivių šunis. Pagaliau energingas šuo savo nuožiūra gali šmurkštelėti pro atviras parduotuvės duris ar kiemo vartus, kad galėtų patyrinėti. Kartu vestis į darbą geriau tiktų ramius, taikius ir nuo kiemo toli nenueinančius šunis. 
Ar žinojote? Jei laukiatės kūdikio, rimtai pasvarstykite, ar verta įsigyti nenuoramą šuniuką! Jaunos mamytės nervus labiau tausotų suaugęs šuo, jau turintis savo vietą šeimoje. 
Nykštukinėms veislėms, kaip šiems papijonams, pakanka žaidimų sode – kasdienių ilgų pasivaikščiojimų jiems nereikia.  
Tvoros tvirtumas ir aukštis priklauso nuo šunų veislės. 
Jeigu saliukis užaugo kartu su katėmis, tai šeimos prieaugį toleruoja nemurmtelėjęs. 
Būsimasis šuns šeimininkas iš anksto privalo žinoti, kad šuniui reiks leisti nemažai pabėgioti, pavyzdžiui, australų aviganiui.  
Gelbėjimo šunų kursai ugdo nervų stiprumą, gebėjimą dirbti komandoje ir ištvermę – tiek žmogaus, tiek šuns! 
Ilgaplaukio šuns kailio priežiūrai reikia skirti daug laiko, pavyzdžiui Bolonės bišonui. 
Pasirenkant šuns veislę labai svarbu, kaip jūs organizuojate savo laisvalaikį. Gal mėgstate ilgai trunkančias keliones pėsčiomis į kalnus, bėgioti ristele, važiuoti dviračiu arba jodinėti? Gal jūs lėtas žmogus, laisvalaikį mieliau praleidžiantis namuose arba po trumpų pasivaikščiojimų mėgstantis kapstytis sode, darže? Yra šunų, kurie aistringai mėgsta plaukioti, ir jie mielai jus lydės prie ežero, jūros ar upės. Kiti šunys vandens vengia ir iš tolo aplenkia menkiausią balutę. 

Šunys, kaip gaujos gyvūnai, mėgsta ne tik gaujos narius. Taip pat be problemų šuniukai toleruoja savo gentainius ir kitus gyvūnus, gaujai priklausiusius dar prieš jiems patenkant į namus. Visai kitoks atvejis būna, kai naujas gyvūnas įkurdinamas prie suaugusio šuns. Yra šunų, tikrų kačių žudikų. Mažų veislių šunims katės kelia grėsmę, nes jos nagais gali sužeisti didelius šunų akių obuolius. Dėl tos priežasties nuo susidūrimo su katėmis ir kitais potencialiais užpuolikais juos reikėtų apsaugoti.  
Kiti šunys pjauna triušius ir drasko paukščius, nors to jų niekas nemokė. Mieste tai mažesnė problema, bet kaime dėl to, kad šuo kaimynų žemės sklype nuolat mirtinai gąsdina nykštukinius triušius arba dedekles vištas, tarp kaimynų gali užsiplieksti nesutarimai. Šunys, įsiveržę į avių bandą, kelia rimtą pavojų, nes gali sužeisti gyvūnus. Problemų gali kilti ir tarp vienos lyties šunų. Įsigyjant antrą šunį į tai būtina atsižvelgti! 
Ar jums norisi savo laisvalaikį praleisti aktyviai su šunimi? Šiandien yra didelis šunų sportinės veiklos pasirinkimas – kiekvienai veislei galima parinkti tinkamą laisvalaikio programą. Daugumai šunų tinka bėgimas su kliūtimis. Jie net skirstomi į „mini” ir „normalius”.  
Šunų sporto draugijos siūlo bendrojo paklusnumo kursus pratybų aikštelėse. Vokiečių aviganių draugija organizuoja bendrojo paklusnumo kursus pagal vadinamąjį Augsburgo modelį, rengiamus daugiau kaip 1000 aikščių. Čia laikomas „Saugaus eismo šuns palydovo” egzaminas, kurio metu patikrinami šuns–palydovo įgūdžiai orientuotis judrioje gatvėje. Jis rekomenduojamas visoms veislėms! 
Kas puoselėja didesnes šunų sporto ambicijas, tas savo šunį gali dresuoti kaip gelbėjimo, kalnų šunį ar pėdsekį. Visi supranta, kad gelbėjimo šunys turi būti tvirti, vikrūs, ne per dideli (ir ne per maži), be to, bebaimiai ir draugiški! 
Su kurtais reikia dalyvauti lenktynių treniruotėse, kurios rengiamos tiesiame bėgimo take arba kaip jauko persekiojimo krosas natūraliame treke. Kurtui niekas nesuteiks geresnės galimybės patenkinti bėgimo ir pjudymo malonumą per daug nerizikuojant. Be grėsmės šuniui, laukiniams žvėrims ir vairuotojams, Vokietijoje tai įmanoma surengti jūros pakrantėje arba organizuotose lenktynėse, arba privačioje, didelėje, tvora aptvertoje teritorijoje.  
Kinkomiems šunims taip pat būdingas stiprus poreikis daug judėti, kurį jie optimaliai patenkinti gali tik rogių treniruotėse, kurias rengia Vokietijos šiaurės šunų klubas. Patyrę rogių sporto dalyviai pradedantiesiems pataria, kaip haskiams arba malamutams suteikti galimybę gerai palakstyti. 
Medžioklinių šunų šeimininkai specialiuose kursuose savo gyvūnams gali rasti atitinkamų ir prasmingų užsiėmimų. Šunys mokosi aptikti pėdsakus, atnešti ir vykdyti komandas: „Tupėk!“, „Greta!“, „Gulėk!“. 

Reikėtų nepamiršti, kad tokia dresūra medžioklės instinktą sužadins, o ne nuslopins! Taigi tokią dresūrą pasirinkite tik tuo atveju, jei iš tiesų puoselėjate rimtas medžiotojo ambicijas! 
Kai kurių veislių šunys, kurių kailis ypač vešlus, atrodo nuostabiai. Tai ir ilgaplaukiai koliai, ir elegantiški afganų kurtai. Dažnai iš anksto neįvertinama, kad tokį kailį reikės kruopščiai prižiūrėti ir tam skirti daug laiko. Rūpestingesnės kūno priežiūros, palyginti su tuo požiūriu nereikliais basendžiais arba vipetais, reikia veislėms, kurių ausys labai ilgos, kaip antai basetams arba kokerspanieliams. Pavyzdžiui, jei bobteilai nuo mažens nebuvo įpratę prie šukavimo šepečiu ir šukomis, vėliau šukuojami jie patiria skausmą. Pasvarstykite, ar užteks kantrybės ir tolerancijos norint išlaikyti švarų šunį ir tvarką bute. Pasivaikščiojimų metu jūsų išpuoselėtas ilgaplaukis šuo ne tik patrauks susižavėjusių praeivių žvilgsnį, tačiau norės ir bet kokiu oru palakstyti!  
Pasirenkant šunį labai svarbu ir jūsų pačių temperamentas. Jauną šunį būtina dresuoti nuosekliai, nes daugelis šunų, kaip ir vaikai, bando nustatyti jūsų tolerancijos ribas. Yra stabilios ir jautresnės psichikos veislių. Ar jūsų nervų sistema ištvers labai aktyvų, judrų šunį, ar verčiau norite lėto šuns? 

Atsakyti į visus šiuos klausimus nėra lengva. Turėtumėte rimtai pasvarstyti, kokio temperamento šuo jums geriau tinka, ir kokio – mažiau. 
Pagaliau atsakykite į bendrą klausimą: ar jūs pasiruošęs ir ar galite kasdien ne mažiau kaip 2 valandas skirti pasivaikščiojimams su šunimi, ar galėsite leisti jam išsilakstyti? Beveik nėra tokių veislių šunų, kurie mažai judėdami išliktų sveiki. Jei kasdien šuniui pabėgioti galite skirti tik labai mažai laiko, tai jums belieka rinktis iš kelių nykštukinių veislių. 
Į testo, pateikiamo kitame straipsnyje, klausimus atsakykite sąžiningai. Pagal rezultatus pasitikrinkite, ar jums tinkančios veislės sutampa su išsvajotomis, o gal atradote veislę, dar labiau tinkančią ir patinkančią. 

 

   

Mano Sarikas.lt

 

Ar žinote, kad...

Prie iš Titaniko išsigelbėjusių žmonių skaičiaus yra priskiriami ir du šunys: pekinas kuris priklausė Henry Sleeper Harper ir špicas, kuris priklausė poniai Margaret Hays.