Dekoratyviniai šunys - jų užduotys

Dekoratyviniai šunys - jų užduotys
Dekoratyviniai šunys  

 


 

 


 

 

Kita šunų grupė ne tokia gausi, nuo seno laikoma dekoratyviniais šunimis. Jų paskirtis buvo bendrauti su žmogumi, leistis glostomiems ir prižiūrimiems. Dažnai jie būna kilę iš darbinių šunų, kurie dėl ypač mažo ūgio ir smulkios kūno sandaros (kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, nykštukiniai špicai, nykštukiniai pudeliai), vešlaus kailio arba kitų kūno ypatumų darbinei veiklai nebuvo tinkami.  
Jie buvo turtingųjų ir kilmingųjų statuso simbolis pagal moto: „Žiūrėkit, aš tai galiu sau leisti – šunį laikyti vien tik malonumui ir laisvalaikiui!” 

Tokie šunys paprasčiausiai netinka būti šeimos numylėtiniais, net jei išoriškai taip atrodo.  
Dekoratyviniai šunys. Šie kambariniai šunys sutinkami visame pasaulyje: Tolimuosiuose Rytuose – pekinai, ši cu, mopsai, japonų cinai, Europoje – anglų ir žemyno nykštukiniai spanieliai, Maltos, Bolonės, Havanos bišonai, Pamarėnų špicai, Pietų Amerikoje – čihuahua. 

 

   

Mano Sarikas.lt

 

Ar žinote, kad...

JAV pasienio muitinėje dirbusio labradoro surastų narkotikų vertė siekia net 810 milijonų JAV dolerių. Jis buvo pripažintas geriausiu pasaulio narkotikų ieškotoju, nes kol kas jokiam tarnybiniam šuniui nepavyko surasti narkotikų už didesnę sumą.